Loading

Teksoy Yapı

Fikirden uygulamaya...

Hakkımızda

1997 yılında İzmir'de kurulan Teksoy Yapı, tasarım ve uygulamayı birbirinden ayrılmaması gereken bütünün parçaları olarak gören, köklerinden güç alan ancak yenilikler için ileriye bakan, müşterileriyle güvene dayalı sağlam ilişkiler kuran, şeffaf, canlı ve etkin bir mimari ve inşaat firmasıdır. Tasarım, inşaat ve gayrimenkul geliştirme alanlarında faaliyet göstermen firmamız, güvenli, yüksek kaliteli ve maliyet-etkin projeleri oluşturarak, gerek müşteri ihtiyaçlarına uygun olarak taahhüt, gerekse kat-karşılığı inşaat yöntemi ile hayata geçirir.

Biz kimiz?

ARMAĞAN TEKSOY
Mimar

1975 izmir doğumlu olan Armağan Teksoy Orta öğretimini İzmir Çamlaraltı Koleji, Lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi'nde tamamlayarak 1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesine girdi. 1997 yılında Teksoy Yapı Mimarlık Ltd. Şti.ni kurarak mimar ve müteahhit olarak iş hayatına atılmıştır. 2003 yılında KA Yapı Proje Ltd. Şti. firmasının kurucu ortağı olmuştur. Ayrıca İzmir Ticaret Odası Mimarlık Hizmetleri Komitesi Başkan Yardımcılığı, Ege Karadenizliler Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği gibi sivil toplum kuruluşlarında görev almıştır.

Mustafa Teksoy
Mimar M.Sc.

Mustafa Teksoy bir mimar ve araştırmacıdır. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nde tamamladığı kamu yönetimi eğitiminden sonra Teksoy Yapı'ya katılarak inşaat işine girmiştir. 2008 yılında mimarlık eğitimi almak üzere İEU Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesine katılmıştır. Öğrenciliği sırasında bilişimsel tasarım ve fabrikasyon yöntemlerine ilgi duymuştur. Sayısal tasarım ve fabrikasyon yöntemlerini kullanarak tasarladığı enstalasyon projesi yeni fakülte binasının açılışında sergilenmiştir. Mezun olduktan sonra Teksoy Yapı bünyesinde bilişimsel tasarım tekniklerini farklı ölçekte birçok projede kullanmıştır. 2016 Yaşar Üniversitesi' nde yüksek lisans eğitimini tamalayarak M.Sc. ünvanını almıştır. Aynı üniversitede yarı-zamanlı öğretim elemanı olarak ders vermiştir. Halen, binalarda enerji farkındalığı, sürüdürülebilir mimari uygulamalarının arttırılması konularında tasarım ve uygulama çalışmaları yürütmektedir. Mustafa Teksoy mesleki ilgi alanları dışında suluboya resim, fotoğrafçılık, board sporları ile ilgilenmektedir.